Piaci KFI

A HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt. több mint 275 millió forintot nyert piacképes innovatív termékfejlesztésekre.

Az 1952-ben alapított Hajdu hadiipari gyártóként kezdte pályafutását. Az elmúlt 65 évben az üzemeikből sokféle termék kikerült már, az országos népszerűségüket azonban mosógépeikkel és centrifugáikkal szerezték meg. Jelenleg a cég forgalmának döntő részét már egy új ágazat biztosítja, ezek a használati meleg víz előállításához és a fűtéshez kapcsolódó hő technikai termékek, forróvíz-tárolók és vízmelegítők.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott 2019-1.1.1-PIACI-KFI projekt keretében a nyíltrendszerű vízmelegítő és a folyamatos üzemű hőtároló tartály termékcsaládjuk jelentős mértékű továbbfejlesztésére vállalkoztak. A projekt eredményeképpen létrejövő egyik termék egy fázisváltáson alapuló, légköri nyomáson üzemelő hőtároló tartály, mely épületek fűtési és használati melegvíz ellátó rendszereinek folyamatos, üzemszerű hőtárolását biztosítja majd. A projekt eredményeképpen létrejövő másik termék egy nyíltrendszerű, csöpögés mentes vízmelegítő, mellyel drasztikusan csökkenthető a vízmelegítő kicsöpögés és konvenció útján keletkező energiavesztesége, továbbá az elérhető ivóvíz megtakarítás 1-1,5 dl felfűtéseként.

 

Nyílt Innováció

Támogatási forrásból valósíthat meg KKV partnerei segítségével minőségorientált vállalati folyamatszervezést lehetővé tevő LEAN szemléletű Mesterséges Intelligenciával támogatott ERP rendszer fejlesztést a HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt.

A HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott projekt keretében a három bevont KKV partnerével  közösen egy olyan moduláris ERP alapokon fejlesztett vállalatirányítási rendszer kifejlesztését valósítja meg, amely képes a vállalat teljes érték előállítási folyamatrendszerét lefedni, méghozzá úgy, hogy támogatja a LEAN szemléletű vállalatirányítást és vezetői döntéshozatalt azáltal, hogy segíti a szervezeti működésben esetlegesen fellelhető mudák, murák és murik azonosítását, feltérképezését, okainak feltárását és elhárítását a megfelelő mennyiségű, mélységű és rendezettségű információk rendelkezésre állásával, az értékteremtő folyamatokat a LEAN termelésszervezés logikai keretrendszerét implementáló algoritmusok mentén szervezi, lehetővé teszi a Hajdúsági Ipari Zrt. által definiált fő LEAN szemléletű teljesítménymutatók és a LEAN szakértő KKV által javasolt további teljesítménymutatók mérését, számszerűsítését.

A fejlesztés két éves megvalósítási időszakot ölel fel, közel 335 millió forint összköltség mellett 136 895 006 Ft támogatás segítségével valósulhat meg.

mst-engineering-kftweinberg-93-kft